عوارض جانبی فیزیکی پس از سقط جنین میتواند در خانم ها متفاوت باشد وشماباید از ان اگاه باشید.

سقط جنین

*خون ریزی شدید در موارد نادر، عده اي از زنان بیشتراز حد طبیعی خون ریزی پس از سقط جنین می‌کنند. درین صورت باید حتماً با دکتر خود مشورت کنید.

*دردشکم ولگن درد لگن شدید و مداوم ممکن است یک مشکل را نشان دهد. شایع‍‌ترین علت درد شدید عفونت است .

*تب بالا میزوپروستول می‌توانید تب هاي کوتاه مدت ایجاد کند با این حال، اگر درجه حرارت شما برای چند ساعت بالا باقی ماند، و یا اگر شما درد شدیدی داشتید به دکتر خود مراجعه کنید. قرص میزوپروستول علائم ادامه بارداری اگرعلائم بارداری مانند تهوع، نفخ و یا حساسیت پستان، طبق معمول دریک یا دوهفته پس از سقط جنین باقی ماند شما هنوز هم ممکن است باردار باشید.

*عفونت یا سپسیس خونی

*آسیب بهه دهانه رحم

*زخم مخاط رحم

*سوراخ شدن رحم

*آسیب به اندام هاي دیگر

*مرگ قرص میزوپروستول سقط جنین با ساکشن و کورتاژ گاهی با مصرف کلی دارو باز انقباض و سقط جنین اتفاق نیوفتاده و یا در۹۰درصد موارد تکه اي از جفت باقیمانده است که باید سریعا درمورد ان اقدام شود .

بهترین اقدام انجام ساکشن یا کورتاژ است .لازم به توضیح است که ساکشن نوعی از روش کورتاژ می‌باشد که بدون نیاز به بستری وبیهوشی به صورت سرپایی انجام میشود .

مزیت ساکشن نسبت به کورتاژ مدت زمان کمتر بدون نیاز به بیهوشی بدون نیاز به تراشیدن رحم می‌باشد. در واقع ساکشن رحم با یک سوند نلاتون عدد ۱۴یا ۱۶در داخل رحم می گذراند و با مکش مانند جاروبرقی ساک حاملگی و جفت را خارج می کنند .

این روش تا هفته ۶بارداری قابل انجام است .در مواقعی که بعد از استفاده داروهای سقط جنین بقایای جفتی بماند می توان بقایا را براحتی با ساکشن خارج کرد .روش ساکشن در سقط جنین بسیار بی خطر وایمن تر ازکورتاژ میباشد.

قرص میزوپروستول تشخیص سقط جنین قرص میزوپروستول دکتر یا ماما برای حصول خاطرجمعی از سقط جنین، سونوگرافی برای مادر مینویسد.

اگر جنین کاملا از رحم مادر دفع شده باشد، طبق معمول کار دیگری انجام نمی‌گیرد. اما طبق معمول رحم کاملا تخلیه نمیشود و نیاز به کورتاژ دارد. در فرایند کورتاژ تمام بقایای جنین ازبدن مادر خارج می‌شود. کلا دونکته اجتناب ناپذیر در سقط جنین وجوددارد یکی دل درد و دیگری خون ریزی میباشد .

کیفیت خون ریزی ممکن است در روزهای اول بیشتر باشد ودر چند روز اتی کمتر شود گاهی ممکن است یک لخته بزرگ از شما دفع شود یا گاهی با تکرار زیاد لخته لخته خون ریزی داشته باشید.

به گزارش تالاب در طب گیاهی خوردن بعضی از گیاهان مانند گلپر یا زرشک اویشن وزعفران ممکن است باعث سقط جنین شود چون مکانیسم این گیاهان قاعده اور است ولی زمانیکه جنین بالای ۴هفته بارداریست بندرت این اتفاق می افتد وشما به خون ریزی خواهید افتاد.

طبق معمول ۴تا۶هفته بعداز سقط جنین قاعدگی به روال خود بازمیگرددو مادر میتواند دوباره باردار شود.

برای خرید قرص سقط جنین با ما تماس بگیرید.